Historie chovatelské stanice Redox

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 1987. Počáteční kontakt a okouzlení plemenem německý ovčák začalo však již v roce 1968 se psem Rexem.
Chov jsme začali s fenou Anschi von Kaibach, importovanou z Německa a psem Argo Jar-Top.

První vrh jsme odchovali v roce 1989, v této době jsme navázali úzkou spolupráci s chovatelskými stanicemi Alcorn Jana Stibůrka a Mikor Miloslava Novotného, od nichž jsme dostávali důležité rady a informace o chovu tohoto plemene.

V roce 1991 začala dlouholetá a plodná spolupráce s Franzem Heiglem ,chovatelská stanice Ittlinger Moos a Ernstem Rückertem, chovatelská stanice von der Noriswand.

Za osmnáct let společné práce jsme odchovali a připravili mnoho špičkových jedinců, mezi nimi byl například Janos von der Noriswand, 2x VA 1 klubový vítěz ČKNO, 3x VA v Itálii, vítěz Itálie, V2 na HZS v Německu. Oběma chovatelům vděčím za mnohé, mohu je nazvat svými nejlepšími učiteli a také rodinnými přáteli.

Od roku 2008 úzce a z našeho pohledu velmi úspěšně spolupracujeme s Erichem Böslem a jeho rodinou, chovatelská stanice von der Piste Trophe. S tímto týmem jsme zaznamenali několik úspěchů, za největší považujeme umístění Wendy von der Piste Trophe a to 2x VA na HZS v Německu a také se stala vítězkou Rakouska.

Musíme také zmínit naše dlouholeté kamarády a spolupracovníky Ericha Siegwarta chovatelská stanice Höchstadter Wappen a Heidy L. Theis, chovatelská stanice Theishof.

Naší filozofií je odchovat fyzicky a psychicky zdravé jedince pro všestranné využití, kteří budou dělat radost nám i novým majitelům.